Vážení rodiče,

od 12. 4. 2021 bude zahájena výuka pro všechny ročníky a to bez rotace. Čekají nás opět jistá omezení a především pravidelné testování antigenními testy každé pondělí a čtvrtek.

Testy jsou jednoduché a dítě si je bude provádět samostatně pod dohledem zaměstnanců školy nebo s vaším souhlasem k asistenci. V závažném případě může být přítomen i sám zákonný zástupce a to za podmínek školou určených.

Průběh testování vidíte zde v odkazu na instruktážní video.

Není důvod se ničeho obávat, tyto testy nejsou tak invazivní jako testy PCR. Chápu, že ne každý testování schvaluje, ale v tuto dobu není jiné východisko. Berme testování jako způsob eliminace viru ve společnosti, jako určitou formu naděje k návratu do života bez tak zásadního omezení ve vzdělávání, kultuře, sportu a vůbec všech sociálních vztahů.

Dítě bez provedeného testu nemá být vpuštěno do budovy v zájmu ochrany veřejného zdraví. Odmítnutí testu a tím vzniklá absence není důvodem pro zajištění distanční výuky.

V případě dotazů se obraťte na třídní učitele nebo vedení školy.

Děkujeme Vám za zvládnutí distanční výuky, za spolupráci během uzavření školy a budeme všichni doufat, že toto uzavření bylo poslední.

Mgr. Simona Žáková

ředitelka školy